Якщо саме цього року у ваших планах – подорож до Карпат, починати свій маршрут краще з Чернівців – душевної прикарпатської провінції з європейським шармом, де їздять вінтажні тролейбуси Skoda, багато будівель австрійської архітектури, арт-просторів та альтернативних кінотеатрів, культових барів та кав’ярень, є дизайнерські книжкові магазини та навіть – аеропорт! До вашої уваги – короткий огляд найцікавіших локацій цього дивовижного міста. Аби точно встигнути сюди та не надто втомлюватись, скористайтеся можливістю орендувати комфортабельне авто на сайті https://namarent.com.ua/orenda-avto/chernivtsi та подорожуйте із задоволенням.
Ратуша і головна площа
Пропонуємо почати знайомство з Чернівцями з міської ратуші, яку збудували в 1848 році. Будівлю у стилі неокласицизму зводили п’ять років. Спочатку побудували лише два поверхи, але згодом додали ще один, а також – вежу висотою 50 м. За якийсь час на шпилі було встановлене зображення австрійського орла, а фасад прикрашали мармурові дошки в пам’ять про ювілеї царювання імператора Франца-Йосифа.
Саме з ратушою пов’язана цікава традиція. Починаючи з 12.11.2004 року на ратуші щогодини з’являвся трубач, що грав неофіційний гімн Буковини – «Марічку». Починаючи з 2023 року традицію змінили. Тепер тут раз на день лунає гімн України. Від ратуші починається Головна вулиця, де ви побачите старовинні будівлі та традиційну бруківку.
Художній музей
Як і багато інших споруд у Чернівцях, Обласний художній музей – це справжній шедевр архітектури – це вже не кажучи про численні скарби, що зберігаються всередині. Але музей тут розмістився відносно недавно (звісно, в історичному масштабі). А до 1991 року будівля належала австрійському банку.
Фасад музею прикрашає панно з персонажами римської міфології, а на даху ви побачите дві прекрасні жіночі постаті, втілені в камені. Поруч з музеєм можна побачити табличку, яка сповіщає, що в часи розквіту Чернівці вважались другим Парижем. А під нею – скульптурне зображення руки з трояндами. Адже, якщо вірити легенді, колись вуличну бруківку мили з милом та змітали трояндами.
Вулиця Ольги Кобилянської
Вулиця, що має ім’я видатної української письменниці, починається від Ратуші. Вона не дуже довга та повністю пішохідна. Прогулюючись вулицею, можна посидіти у затишних кафе, відвідати музеї та сфотографуватися на тлі незвичних пам’ятників, наприклад – двірнику, що мете вулицю букетом троянд. Та, звісно, відвідайте музей Ольги Кобилянської – тут безліч дуже цікавих експонатів!
Палац Юстиції
Палац Юстиції (його ще називають «будинок з левами»), в якому сьогодні розміщується Обласна державна адміністрація Чернівецької області, побудували в 1906 році. Архітектор спеціально вивчав в Німеччині особливості архітектури судових будівель. В результаті вийшов величний палац у стилі італійського ренесансу. Чотириповерхова будівля має два внутрішні дворики та розкішно декорований фасад з ліпниною, орнаментом та скульптурами. Окрім того, раніше вхід прикрашали леви з картушами, яких прибрали, коли замінювали бетонні сходи на мармурові.
Театральна площа і Чернівецька алея слави
Величезна площа, засаджена квітами та оточена красивими історичними будівлями має назву театральної. Адже найголовніше, що точно варто побачити в цій локації – Театр Ольги Кобилянської, збудований на початку минулого століття майстрами, що будували театри Відня та Одеси. На фасаді театру зображена сцена з давньогрецького міфу з царем Едипом. А поруч – пам’ятник знаменитій українській письменниці.